M D
Thumb

Almanya’da İşe Yerleştirme Danışmanlık Hizmeti

Almanya’da yeni bir hayata başlamak istiyorsunuz!

Ancak size uygun bir işi nasıl bulacağınızı veya neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz!

Doğru danışmanlık hizmetimiz ile Sizi Almanya’da

Yeni hayatınıza kolayca erişmenizi sağlıyoruz!

1 Mart 2020 tarihinde resmi olarak Almanya Federal Hükûmeti tarafından kabul edilen ve yürürlüğe giren ve "Almanya İşgücü Göç Yasası - Fachkrafteinwanderungsgesetz" olarak adlandırılan kanuna uygun olarak Almanya’da iş bulmanızı ve istihdam edilmenizi sağlamak için danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Türkiye’den Almanya’ya gidip çalışmak için Çalışma İznine (Arbeitserlaubnis/Arbeitsgenehmigung) ve de Oturma iznine (Aufenthaltstitel) ihtiyaç vardır.

MD Proje Danışmanlık Hizmetleri olarak nitelikli işgücü adaylarını Almanya’da yaşam ve çalışma koşullarına ilişkin kapsamlı şekilde bilgilendiriyoruz. Almanya’da Sizin eğitiminize, mesleki niteliklerinize, yeterliliklerinize ve de kişisel beklentilerinize uygun bir iş bulmak kolay değildir. Almanya’da çalışmak ve kariyer yapmak ile ilgili her konuda sorularınızı bize iletebilirsiniz. Çünkü nitelikli çalışanların her şeyden önce Almanya’da çalışabilmek için doğru danışmanlık ile yol göstericiye ihtiyaçları vardır. Detaylı bilgi için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İŞE YERLEŞTİRME DANIŞMANLIK HİZMETİ AŞAMALARIMIZ

1.Aşama: Almanya’da çalışmak isteyen aday MD Proje Danışmanlık Hizmetlerine başvuru yapar. Ve öncelikle karşılıklı bilgi alışverişi yapılır. Hizmet almak isteyen kişinin ne yapmak istediği kesinkes anlaşılır. Kişinin kafasındaki sorular cevaplanır ve kişiye genel bilgi verilir. Aday ile “Almanya Nitelikli İşgücü Yasası Kapsamında Bireysel Danışmanlık Sözleşmesi” imzalanır. 

2.Aşama: Şirketimiz öncelikle Adayın tüm eğitim ve mesleki belgelerini incelemeye başlar, Aday için Europass CV ve Motivasyon Mektubu ile Sunum oluşturur. Almanca dil seviyesi konusunda adaya danışmanlık - yönlendirme yapılır.  

3.Aşama: Aday için Almanya’da iş arama süreçlerine başlanır. İşverenler ile Aday arasında online iş mülakatları yapılmaya başlanabilir. İşverenlerle yapacağınız iş görüşmesine yazılı ve sözlü tercüme desteği vermekteyiz. Böylece sizinle çalışmak isteyen işverenlerinizle ilk etapta kolaylıkla etkili bir iletişim kurabilirsiniz. 

4.Aşama: Almanya'daki mesleki denklik işlemleriniz için gerekli işlemler başlatılır, başvuru formları doldurulur. Almanya’daki Denklik Kurumu ile iletişime geçilir. Almanya’ya gönderilecek belgelerin tercümeleri için yetkili ve onaylı tercümanımız tarafından çevirileri yapılır. Hızlı bir şekilde Noter Onayları ve Apostil süreçleri gerçekleştirilir. Süreç hakkında Aday ile devamlı iletişim ve işbirliği yapılır. 

5.Aşama: Aday ve İşveren arasında anlaşma sağlanırsa ve İşveren Adaya çalışması için iş sözleşmesi hazırlar ve gönderir. İş Sözleşmesi sürecinde Adaya danışmanlık hizmetimiz devam eder. Aday ve İşveren İş Sözleşmesini karşılıklı imzalarlar.

TEBRİKLER, ARTIK ALMANYA’DA BİR İŞİNİZ VAR! 

6.Aşama: Adayın Almanya’ya hızlıca gidebilmesi amacıyla İşvereni tarafından bulunduğu şehirdeki yabancılar dairesine (Auslanderbehörde) "81a Önonay" kapsamında Nitelikli İşgücü Hızlandırılmış İşlemleri başvurusu yapılır.

7.Aşama: Almanya’da Yabancılar Dairesinden 81a Önonay çıktıktan sonra Türkiye’de Almanya Büyükelçiliğine Ulusal Vize başvurusu yapılır. 

8.Aşama: Aday ile birlikte çalışacağı işyerinin olduğu şehirde/bölgede yaşayacağı evi bulması konusunda danışmanlık hizmeti verilir. 

9.Aşama: ALMANYA’DASINIZ ! Öncelikle tuttuğunuz eve yerleşirsiniz. Şehrinizdeki Belediye de ilk 14 gün içinde kayıt işlemlerinizi tamamlarsınız. Sonrasında oturduğunuz adrese “Vergi-Kimlik Numarası (Steuer-Identifikationsnummer)” posta ile gönderilir. Banka hesabı açarsınız. Sosyal Güvenlik Numarası alırsınız.

Almanya'daki Yeni hayatınızda ve kariyerinizde başarılar J

Bu aşamadan sonrada Danışanlarımız ile iletişimimiz kesilmemektedir. Danışanlar Almanya’da herhangi bir problemle karşılaşırsa bizimle her zaman iletişim içinde kalabilmektedirler. Böylece destekleyici danışmanlığımız Almanya’da da sürmektedir.

 

ÖNEMLİ UYARI!

BU AŞAMALAR EN AZ 3 AY ile 12 ARASINDA SÜREBİLİR, BAZI DURUMLARDA DAHA DA UZUN SÜREBİLİR.!