M D
Thumb

Ulusal Vizeler

90 günden daha fazla süre ile AB Ülkelerinde yaşamak, çalışmak ve okumak isteyenler için gerekli olan vize türüdür. Uzun süreli eğitim, iş ve aile birleşimi gibi uzun dönem kalmak isteyenlere verilen vizeye “Ulusal Vize” denir. Deneyimli kadromuzla Ulusal vizenizi sorunsuz almanız için doğru danışmanlık hizmeti ile her aşamada yanınızdayız.


 Öğrenci Vizesi

Yurtdışında dil eğitimi, çalışma izinli sertifika programları, lisans, yüksek lisans, Erasmus+ vb. programlara gitme isteyen kişilerin alması gereken bir ulusal vize türüdür. Öğrenci vizesi başvuruları özellikle uzun süre eğitim alacak kişiler için son derece önemlidir. Vize işlemleri eksik ya da yanlış yapılması ve vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Bu nedenle öğrenci vizesi alma süreci oldukça hassas ve dikkatli yürütülmesi gerekir. Deneyimli kadromuzla Ulusal vizenizi sorunsuz almanız için doğru danışmanlık hizmeti ile her aşamada yanınızdayız. Detaylı bilgi için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.


 Aile Birleşimi Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, AB Ülkelerinde örneğin Almanya’da yaşayan eşlerinin veya çocuklarının yanına yerleşmesi veya Türkiye’de yaşayan reşit olmayan çocuklarını Almanya’ya götürebilmesi için başvurması gereken ulusal vize türüdür. Almanya Aile Birleşimi Vizesi uzun süreli Ulusal Vize kategorisinde bulunmaktadır. Bu vize Almanya Federal Cumhuriyetinde oturum hakkı sağlar. Aile Birleşimi vizesi başvurusunda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Almanya’ya eşinin veya reşit olmayan çocuklarının yanına gitmelerine göre her kişiye veya duruma göre evrak listeleri ve gerekli prosedürler farklılık göstermektedir.

Almanya Federal Cumhuriyetine yapacağınız Aile Birleşimi müracaatlarının yaklaşık çıkış süresi 3 ayı bulabilmektedir. Bu süre sizin durumunuza göre uzayıp kısalabilmektedir.

Başvuru dosyanızın durumuna göre ilgili AB Ülkesi 3 aylık süre içerisinde başvurunuzu karar bağlamaktadır. Deneyimli kadromuzla Ulusal vizenizi sorunsuz almanız için doğru danışmanlık hizmeti ile her aşamada yanınızdayız. Detaylı bilgi için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.


 Çalışma Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, AB Ülkelerine Çalışmak için başvurduğu ulusal vize türüdür. Çalışma Vizesi başvurusunda bulunmak için AB Ülkesinde bulunan bir şirketten/işletmeden bir iş teklifi almanız veya kendi imkânlarınızla bulduğunuz bir iş yeriyle iş anlaşması yapmış olmanız gerekmektedir.

Bu durumda AB Ülkelerinde farklı vize uygulamaları olabilmektedir, çalışma durumlarına, yıllık kazancına göre çeşitli koşullar bulunmaktadır. Dil şartı olarak en az A1 seviyesinde o ülkenin dilini bildiğinin ispatlanması istenebilmektedir. Bazı durumlarda dil şartı olmayabilmektedir.

Başvuru dosyanızın durumuna göre ilgili AB Ülkesi 3 aylık süre içerisinde başvurunuzu karar bağlamaktadır. Deneyimli kadromuzla Ulusal vizenizi sorunsuz almanız için doğru danışmanlık hizmeti ile her aşamada yanınızdayız. Detaylı bilgi için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer hizmetlerimiz