M D
Thumb

Schengen Vizeleri

Schengen Bölgesi 1985 yılında imzalanan Schengen Antlaşmasını uygulayan Avrupa Birliği ülkelerinin topraklarını kapsamaktadır. 

Schengen üye ülkeleri; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan olarak sıralanmaktadır. Schengen Bölgesi’ne katılan ülkeler birbirleriyle olan sınırlarda sınır kontrolü uygulamamaktadır. 

Schengen üye ülkelerine seyahat edecek T.C. vatandaşları Schengen vizesine sahip olmak zorundadır. Bu vize, Schengen üye ülkelerini turizm veya ticari amaçlı ziyarette bulunacak kişilere 90 güne kadar konaklama hakkı tanıyan kısa süreli bir vize türüdür. 90 günü aşan ziyaretler ulusal vize uygulamasına tabidir. Konsolosluklar başvuru sahiplerinin Schengen üye ülkelerini ziyaret etme amaçlarına ve sıklığına göre tek girişli veya çok girişli vize düzenlemektedir. 

Schengen Turist Vizesi ve Aile / Akraba Ziyareti Vizesi

Kısa Süreli Vize: 20 güne kadar olan turistik ve 90 güne kadar olan aile-akraba-arkadaş ziyaretleri, yine aynı süre zarfında gerçekleştireceğiniz kurs, staj, eğitim amaçlı etkinlikler gibi amaçlarla AB Ülkelerine giriş yapmak istediğinizde standart kısa süreli vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Deneyimli kadromuzla vizenizi sorunsuz almanız için doğru danışmanlık hizmeti ile her zaman yanınızdayız. Detaylı bilgi için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Schengen Ticari Vize

Kısa Süreli Vize: 90 güne kadar olan iş ziyaretleri, fuar ve konferans etkinlikleri, iş görüşmeleri ve ithalat-ihracat iş toplantıları ve benzeri amaçlarla AB Ülkelerine giriş yapmak istediğinizde standart kısa süreli ticari vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Deneyimli kadromuzla vizenizi sorunsuz almanız için doğru danışmanlık hizmeti ile her zaman yanınızdayız. Detaylı bilgi için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize ne kadar zamanda çıkar?

AB Ülkelerinin Büyükelçilik veya Konsolosluklarında 90 güne kadar olan turistik, ticari ve ziyaret vizesi başvurularınız genellikle ortalama 15 gün içerisinde ilgili Büyükelçilik tarafından sonuçlandırılabilir. Ancak Büyükelçilik veya Konsoloslukların yaşadığı yoğunluğa göre bazen bu süreler daha uzunda olabilir veya daha da kısalabilir.

Almanya gibi vize başvuru yoğunluğu fazla olan AB ülkelerinde korona süreçleri dolayısı ile Vize süreleri 45 güne kadar uzayabilmektedir.

AB ülkelerine planlanan seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinden vize başvurusu yapılması tarafımızdan önerilmektedir.

Diğer hizmetlerimiz