M D
Thumb

Almanyada Staj

Meslek Lisesi ve Üniversite Öğrencilerine Yurtdışında staj yapmasına imkân sunulmaktadır. Bu anlamda yurtdışında staj yapılacak yerlerin belirlenmesi ve turistik tesislerle işbirliği yapılarak, yurtdışında dil kursu ile de anlaşarak staj paketi hazırlanması ve sunulması ile Yurtdışı Staj Danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Ayrıca Yurtdışında dil eğitim merkezleri (dil okulları vb.) ile işbirliği yaparak kursiyeri yurtdışına gönderip dil eğitimi fırsatı sunulmaktadır. Detaylı bilgi için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’de Meslek Liselerinde okuyan veya üniversitelerin Lisans/Yüksek Lisans 2 ila 4. sınıflarında halen okuyan ve yeni mezun olacak öğrenciler için Almanya’da yaz tatilinde veya mezuniyetine yakın tarihte, staj yapma imkânı vardır. Almanya da Maaşlı staj imkânı bulunmakla beraber çoğunlukla maaşsız staj pozisyonları bulunmaktadır.

Almanya’da Staj, adaya kariyeri için ilgili alan becerileriyle birlikte çok değerli kültürel bir tecrübeyi yaşama imkânı vermektedir. Bu programla aday okuduğu bölüm üzerine Avrupa’da bir iş deneyimine sahip olacak, Avrupa kültürünü, iş ortamını tanıyacak ve konuşma dilini geliştirme fırsatı bulacaktır.

Staj programında her adayın profesyonel, akademik geçmişi ve kariyer hedefleri göz önüne alınarak uygun kurumlara ve şirketlere yerleştirilmesi amaçlanmaktadır. Her staj yerleşimi birey esasına göre yapılır ve her meslek sahasında staj yapmak mümkündür.  

Staj Hizmeti Paketimiz içinde:

  • Yurtdışı Staj Koordinatörlüğü
  • Staj Yapılacak İşletme
  • Yurtdışı Dil Kursu
  • Uçak Bileti
  • Staj Sertifikası ve Dil Kursu Sertifikası

Diğer hizmetlerimiz